Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ MISJI FRANCISZKAŃSKICH

IM. O. DOMINIKA KIESCHA

Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

O. Symeon Stahera OFM pracujący Parafii Wniebowzięcia NMP w Tangerze, wspólnie z o. Jean Baptiste, przedstawili projekt pomocy w zakupie produktów żywnościowych, dofinasowanie transportu na Msze świętą niedzielną, w zakupie koców i ubrań dla migrantów afrykańskich. Diecezja Tangęru jest ostatnim punktem Maroka. Gromadzą się tam ludzie młodzi ze wszystkich krajów Afryki (Senegal, Mauretania, Wybrzeże Kości Słoniowej, Kamerun, Kongo, Mali, Togo, Benin, Nigeria, etc.) i proszą kościół katolicki o pomoc humanitarną i duchową. Dzięki życzliwości Darczyńców, którzy w ubiegłym roku przekazali swój 1% podatku na ten cel oraz dzięki przekazanym darowiznom nasze Stowarzyszenie mogło materialnie wspomóc realizację tego projektu.

Tym bardziej właśnie w Światowym Dniu Migranta i Uchodźcy wszystkim Państwu dziękujemy za modlitwę i wsparcie materialne.

W bieżącym roku nadal chcemy wspierać misjonarzy m.in. poprzez pomoc szkołom, pomoc w żywieniu ubogich czy realizację projektów na rzecz lokalnych społeczności.

Zachęcamy Państwa do włączenia się w to dzieło. Materialnie można pomóc przekazując 1% podatku na rzecz naszego stowarzyszenia KRS 0000266552 lub wpłacając darowiznę na rachunek Stowarzyszenia przyjaciół Misji Franciszkańskich im. O. Dominika Kiescha

prowadzony w Banku Zachodnim WBK S.A. O/Strzelce Opolskie nr 98 1090 2239 0000 0001 0756 1761.

[dodane: 15-01-2017]