Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ MISJI FRANCISZKAŃSKICH

IM. O. DOMINIKA KIESCHA

Misje

800-LECIE POBYTU FRANCISKANÓW W ZIEMI ŚWIĘTEJ„Mogliśmy widzieć tego, kto jest pierwszym założycielem i mistrzem tego zakonu (Braci Mniejszych), któremu posłuszeństwo okazują wszyscy pozostali jako swemu przełożonemu generalnemu. Jest to człowiek prosty i niewykształcony, drogi jednak Bogu i ludziom. Ma na imię Franciszek. Pełen był takiego żaru miłości i gorliwości ducha, że, przyszedłszy do obozu wojska chrześcijańskiego, rozłożonego w pobliżu Damiety w ziemi Egipskiej, chciał udać się z duchem niezłomnym, zbrojny jedynie w tarczę swej wiary do obozu sułtana Egiptu. Saracenom, którzy go zatrzymali po drodze, powtarzał: „Jestem chrześcijaninem, zaprowadźcie mnie do waszego pana”. Kiedy został do niego przywiedziony, wpatrzona w oblicze Męża Bożego, bestia okrutna odczuła, że w sercu przemienia się w człowieka łagodnego. Przez kilka dni słuchał z wielką uwagą podczas gdy on głosił Chrystusa przed nim i przed jego sługami.Następnie, obawiając się, ktoś z jego świty mógłby pozwolić się nawrócić do Pana mocą jego słów i przejść do obozu chrześcijańskiego, nakazał, aby go odprowadzono z szacunkiem do naszego obozu. Gdy zaś żegnał się z nim, zalecił mu: „Módl się za mnie, aby Bóg raczył ukazać mi, jaka wiara i prawo są mu najmilsze”.


Jubileusze MisjonarzyW niedzielę 20 listopada w Uroczystość Chrystusa Króla we wszystkich kościołach jubileuszowych całego świata nastąpi uroczyste zamknięcie Bram Miłosierdzia.

 

Naszą wdzięczność za ten Rok Miłosierdzia, rok szczególnych łask wyrazimy udziałem w dziękczynnych Mszach świętych, nabożeństwach, koncertach uwielbienia… A mamy za co dziękować. Bieżący rok jest również 1050 rocznicą Chrztu Polski. Gościliśmy w Polsce Papieża Franciszka i młodzież z całego świata w czasie Światowych Dni Młodzieży. Jest to też rok dziękczynienia za powołania naszych Misjonarzy - w 2016 roku wielu z nich przeżywa swoje duże i małe jubileusze. W tą szczególną niedzielę, kiedy w naszych parafiach nastąpi proklamacja Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, włączmy w modlitwę dziękczynienia wszystkich Misjonarzy, którzy poza granicami Polski głoszą Boże Miłosierdzie naszym braciom w wierze.

 

Niech we wszystkich świątyniach i we wszystkich sercach wybrzmi uroczyste Te Deum laudamus…

 

Wszystkim Misjonarzom życzymy błogosławieństwa Bożego na kolejne lata misyjnej posługi.

 

[dodane 19-11-2016]