Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ MISJI FRANCISZKAŃSKICH

IM. O. DOMINIKA KIESCHA

Aktualności

Życzenia O. Roberta z TogoDrodzy Przyjaciele misji.

Żłóbek Betlejemski, Dziecię Jezus, Maryja i Józef! Oto prawdziwy DOWÓD MIŁOŚCI, jaką Bóg umiłował każdego z nas! DAŁ Syna swego Jednorodzonego, aby każdy kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne . Chrystus przyszedł do nas, stał się jednym z nas, wszedł w naszą ludzką społeczność, aby ta stała się jedną rodziną, więcej – Jego rodziną, w której zapanują jedność, bliskość, przyjaźń i miłość. Przychodząc do nas, przyniósł nam radość dzieci Bożych i pokój. Usuńmy zatem wszystko to, co nas dzieli. Poczujmy się jedną rodziną, braćmi i siostrami, nie wykluczając nikogo.


Życzenia O. Symeona z MarokoMaroko1Drodzy Przyjaciele Misji

Umacniajmy w nas nadzieję życia oddanego Panu Bogu. ON nas prowadzi drogami tego świata. Walczę codziennie o podtrzymanie zdrowia i szukam jak go naprawiać. Powolutku i do przodu...

Często myślę, jak Pan Bóg nam daje dowody swojej miłości. Z jednej strony niełatwe sytuacje codzienne do rozwiązywania, z drugiej strony Jego miłująca obecność wśród nas, Jego Hojność, Jego nieskończona miłość.


ŻyczeniaBN21Drodzy Przyjaciele Misji Franciszkańskich

Wdzięczny za Waszą współpracę misyjną, życzę każdemu z Was by Boża Dziecina błogosławiła Waszym Rodzinom. Niech hojnie obdarza Was potrzebnymi łaskami, zdrowiem, pokojem i radością.

Życzę Wszystkim, by Nowy 2022 Rok był powrotem do normalności, do wyjścia z izolacji i spotkań z drugim człowiekiem.

Niech Pan Was błogosławi i strzeże.

Karol Gawlik Przewodniczący Zarządu


Życzenia z MalawiDrodzy Przyjaciele Misji.

Na ten czas Adwentu życzę Wam radosnego, pełnego nadziei, chrześcijańskiego oczekiwania na przyjście naszego Zbawiciela, który niech Was napełni pokojem i dobrem w okresie Świat Bożego Narodzenia i w całym roku 2022. Miłością, którą obdarzył nas Pan Bóg, przychodząc na ten świat jako jeden z nas, dzielmy się dalej z innymi.

Szczęść Boże. O. Sebastian Unsner OFM


List O. Roberta z Barkoissi w TogoTogoDrodzy Przyjaciele misji

Pozdrawiam was wszystkich serdecznie wraz z moimi parafianami. Pamiętamy o Was Wszystkich w naszych modlitwach. Szczególnie w tych ciężkich czasach Coronavirus. Dziękuję za Wam pamięć i wszelką pomoc dla naszej misji franciszkańskiej w Barkoissi. Teraz w Niedziele zaczął się Adwent więc małymi krokami będziemy się zbliżać do Świąt Bożego Narodzenia. Jakie będą One? Takie pytanie zadajemy sobie. To zależy od nas. Tak jak się przygotujemy w czasie tego Adwentu. Więc nie traćmy czasu zadbajmy o nasze wnętrze uczestnicząc w rekolekcjach i spowiedzi Adwentowej.


Poświęcenie pamiątkowej tablicy im. O. GrzegorzaOG03Drodzy Przyjaciele Misji franciszkańskich.

1979 roku jako pierwsi misjonarze z Prowincji św. Jadwigi do Boliwii wyjechali O. Grzegorz Rudol (pochodzący z Góry Świętej Anny) i O. Zygmunt Skrzydło. W 1983 roku dołączyli do nich ojcowie Antoni Bonifacy Reimann i Feliks Skrzydło oraz brat Feliks Skrzypacz. Trzy lata później, 25.02.1986 r. ratując człowieka tragicznie zginął O. Grzegorz Rudol. Mimo upływu lat pamięć o Ojcu Grzegorzu jest żywa nie tylko na w naszej parafii ale również w Boliwii. Dlatego staraniem rodziny, Franciszkanów oraz mieszkańców mamy na Górze Św. Anny ulicę Ojca Grzegorza.