Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ MISJI FRANCISZKAŃSKICH

IM. O. DOMINIKA KIESCHA

Aktualności

1% podatku za 2018 r.Drodzy Przyjaciele Misji.

Już tylko trzy tygodnie pozostały na decyzję, komu przekazać 1% podatku. Jeżeli jeszcze tej decyzji nie podjęliście prosimy o przekazanie 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia.

To dzięki Waszym darowiznom i przekazanym 1% podatku możemy nadal pomagać Misjonarzom i realizować kolejne projekty misyjne.

Przekazując 1% podatku nic nie tracisz a dzięki temu możemy wspomóc działalność kuchni charytatywnej na Ukrainie, pomóc uczniom w szkołach w Togo, Ukrainie i Malawi lub zrealizować inne projekty misyjne.

Pomóż nam pomagać - razem możemy więcej. Z góry dziękujemy za otwarte serce. Może właśnie dzięki Tobie czyjąś twarz rozpromieni uśmiech.


List O. Symeona - Papież Franciszek w MarokoJuż za kilka dni przybędzie do nas Pielgrzym Pokoju, człowiek wiary i miłości, uśmiech i radość zycia, Papież Franciszek, nasz duchowy przewódca, lider wartości ludzkich dla całego swiata, w tym świata muzułmańskiego.

Ojciec Święty przybywa na ziemię islamu Maroka zaledwie dwa miesiące po wizycie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ta pielgrzymka nawiazywac bedzie do spotkania św. Franciszka z Asyżu z sułtanem Al-Kamilem 800 lat temu w egipskiej Damietcie - jednego z najbardziej niezwykłych spotkań międzyreligijnych w okresie wypraw krzyżowych.

Czytaj cały list

[dodane: 25-03-2019]


Komunikat na II Niedzielę Wielkiego Postu "Ad Gentes"Umiłowani w Chrystusie Panu, Bracia i Siostry!

W Kościele w Polsce obchodzimy w II niedzielę wielkopostną „Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami”. Modlitwą, cierpieniem w intencji misji oraz ofiarami wyrażamy braterską solidarność z 2004 naszymi misjonarkami i misjonarzami, którzy głoszą Ewangelię i dają świadectwo miłości Boga i bliźniego w 99 krajach misyjnych.

Czytaj cały tekst

[dodane 17-03-2019]


Orędzie Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post„Stworzenie z upragnieniem oczekuje objawienia się synów Bożych” – taki tytuł nosi papieskie orędzie na tegoroczny Wielki Post. Ojciec Święty Franciszek zachęca w nim do podjęcia refleksji nad odpowiedzialnością człowieka za powierzone mu dzieło stworzenia. „Jeśli nie jesteśmy stale ukierunkowani ku Wielkanocy, w stronę horyzontu Zmartwychwstania, to oczywiste jest, że zwycięża logika wszystkiego i natychmiast, oraz mieć coraz więcej” – czytamy w orędziu.


Wielki Post"Wielki Post jest sakramentalnym znakiem nawrócenia. Wzywa on chrześcijan do intensywniejszego i konkretniejszego wcielania Tajemnicy Paschalnej w życie osobiste, rodzinne i społeczne, szczególnie poprzez post, modlitwę i jałmużnę." - pisze papież Franiszek w Orędziu na Wielki Post.

Dziś rozpoczyna się Wielki Post.

Ważne, by dobrze i świadomie przeżyć ten czas.

Warto podejmować modlitwę, post, jałmużnę ale też warto nadać im konkretną intencję. My zachęcamy, by taką intencją stała się modlitwa za misje i Misjonarzy.

Każdy może ofiarować swoją modlitwę, cierpienie bądź wyrzeczenie w intencji Misjonarzy i misji, wspierając w ten sposób głoszenie Dobrej Nowiny. To wielka pomoc dla Misjonarzy.

[2019-03-06]


List O. Sebastiana UnsnerO. SEBASTIAN UNSNER, P. O. BOX 27 DOWA, MALAWI, AFRYKA

Dowa, 12.02.2019 r.

Drodzy Przyjaciele Misji Franciszkańskich! Po świętach Bożego Narodzenia pozostały już tylko wspomnienia oraz pierniki korzenne, które dostałem z Ośrodka Misyjnego na Górze św. Anny. Dotarły miesiąc po świętach, ale są świeże, kruche i smaczne jak podczas świąt. Rok 2019 jest już prawie w połowie drugiego miesiąca i ani się obejrzymy jak będzie Wielki Post, a potem Wielkanoc. To się nie zmienia, podobnie jak życie tutaj w naszej parafii w Dowa. Chociaż nie tak całkiem. Coś się jednak zmienia.

Czytaj cały list

[dodano: 17-02-2019]


Dzień Modlitwy i Pomocy MisjomJeszcze 5 miliardów ludzi nie zna Chrystusa i nie doświadczyło radości płynącej z wiary. Dlatego otoczmy modlitwą misjonarzy. Wypraszajmy światło i moce Ducha Świętego ich przepowiadaniu Chrystusa, by jak Gwiazda Betlejemska ukazywali drogę do Niego – napisał bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji ds. Misji z okazji obchodzonego 6 stycznia Dnia Modlitwy i Pomocy Misjom. W tym roku jego hasłem są słowa „Mocni Duchem dla Misji”.

 

Według danych Komisji Episkopatu Polski ds. Misji z 1 października 2018 roku, na misjach posługuje 2004 polskich misjonarzy i misjonarek, w tym misjonarze franciszkańscy z Prowincji sw. Jadwigi. Misjonarze pracują w 99 krajach na wszystkich kontynentach.

 

 

KOMUNIKAT PRZEWODNICZĄCEGO KOMISJI EPISKOPATU POLSKI DS. MISJI NA DZIEŃ MODLITWY I POMOCY MISJOM 2019