Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ MISJI FRANCISZKAŃSKICH

IM. O. DOMINIKA KIESCHA

Aktualności

Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na WschodzieTradycyjnie już w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed Kościołami w Polsce można składać ofiary dla ludzi żyjących w trudnych warunkach m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.

My w sposób szczególny pamiętamy o naszym misjonarzu br. Waldemarze Czarnockim, który pracuje na misji w Ukrainie, gdzie prowadzona jest kuchnia charytatywna dla ubogich. Jeżeli chcesz wspomóc to dzieło, możesz to uczynić dokonując dowolnej wpłaty na projekt 2018/69:

Stowarzyszenie Przyjaciół Misji Franciszkańskich im. O. Dominika Kiescha ul. Klasztorna 6, 47 154 Góra św. Anny

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A. O/Strzelce Opolskie

98 1090 2239 0000 0001 0756 1761

 

Wiecej projektów misyjnych znajdziesz tutaj:

 

[dodane 09-12-2018]


Projekt: świąteczny dar dla misjiDrodzy Przyjaciele Misji Franciszkańskich!

Wczoraj wspominaliśmy św. Mikołaja. Wielu z nas ucieszyło się z otrzymanych prezentów lub też sami byliśmy pomocnikami św. Mikołaja obdarowując bliskich. Misjonarze ze swoimi podopiecznymi również czekali na św. Mikołaja. Dla wielu dzieci była to okazja do zjedzenia jedynego posiłku w ciągu dnia a o prezentach w ogóle nie było mowy. Dlatego mamy da Was propozycję – projekt: świąteczny dar dla misji.

Odmawiając sobie w czasie adwentu drobnych przyjemności możemy zaoszczędzić parę złotych, które możemy przekazać na misje. W ten sposób możemy pomóc misjonarzom w prowadzeniu kuchni charytatywnej czy pomóc dzieciom w zakupie przyborów szkolnych, opłatach za szkołę itp. Wiemy, że nie każdy może złożyć materialną ofiarę ale każdy może ofiarować w intencji misji modlitwę lub cierpienia.

Dołącz do nas – pozostały nam jeszcze trzy tygodnie adwentu. 

 

[dodane: 07-12-2018]


List O. Roberta   Witajcie kochani przyjaciele Misji świętych. Pozdrawiam Was z gorącego Togo i życzę błogosławionego czasu adwentowego, który przygotuje nas do godnego i radosnego przeżywania Świąt.

   U mnie cały czas do przodu.... chociaż powoli jak w Afryce, ale w dobrym kierunku. Dziś zaczęliśmy okres adwentowy. Trochę inaczej u nas niż w Polsce, bo w dzisiejszą niedzielę były ceremonie przyjęcia do Kościoła 140 katechumenów, którzy będą teraz przez trzy lata przygotowywać się do Chrztu świętego.


Młodzi powołani do misjiW rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański Papież przypomina, że Kościół ma służyć ostatnim.

Wezwanie do modlitwy o to, aby „nowym pokoleniom nie zabrakło głoszenia wiary i powołania do współpracy w misji Kościoła”, skierował Papież do 20 tys. wiernych, zgromadzonych na placu św. Piotra na modlitwie Anioł Pański w niedzielę 21 października w południe.

W dniu, w którym Kościół obchodził Światowy Dzień Misyjny, Papież przypomniał jego temat: „Wraz z młodymi nieśmy wszystkim Ewangelię”, i podkreślił jego zbieżność z Synodem. „Gdy ich słuchamy i włączamy – skomentował – odkrywamy liczne świadectwa ludzi młodych, którzy w Jezusie znaleźli sens i radość życia”. I, dodał, „niejednokrotnie spotkali Go dzięki innym młodym ludziom, którzy już należeli do tej Jego kompanii braci i sióstr, jaką jest Kościół”.


Orędzie na Światowy Dzień Misyjny 2018 r.Wraz z młodymi nieśmy wszystkim Ewangelię.

Drodzy młodzi, pragnę zastanowić się wraz z wami nad misją, którą powierzył nam Jezus. Zwracając się do was, zamierzam zwrócić się do wszystkich chrześcijan, którzy przeżywają w Kościele przygodę swego życia jako dzieci Boże. Tym, co pobudza mnie, by nawiązując dialog z wami mówić do wszystkich, jest pewność, że wiara chrześcijańska pozostaje zawsze młoda, jeśli otwiera się na misję, którą przekazuje nam Chrystus.

Czytaj cały tekst...


Nowy rok szkolnyDrodzy Przyjaciele Misji.

Wakacie się skończyły. Dzieci i młodzież zaczęli naukę. My jak co Roku na rozpoczęcie roku szkolnego mamy spotkanie tygodniowe z biskupem /journée pastorales / Przygotowanie programu pracy na cały rok. Temat w tym roku wiąże się z ludźmi starszymi w Kościele. Miejsce starszych w Kościele. Za tydzień będziemy wcielać program w parafii. Więc do pracy. Katecheza, spotkania, formacja. Będzie tego trochę, ale po to tu jesteśmy. Pierwsza Ewangelizacja.Przesyłam kilka zdjęć z tych wydarzeń.   Relacja fotograficzna

Pozdrawiam i proszę o modlitwię. Dziękuję za wszelką pamięć, pomoc i dobro.

Z darem modlitwy. O. Robert


Pozdowienia z misji w TogoDrodzy Przyjaciele Misji.

Pozdrawiam Was gorąco i trochę deszczowo. Dziś dopiero zacząłem naprawdę wakacie. Jestem już wolny od wielu zajęć, choć tego nie brakuje każdego dnia. W niedzielę był biskup w naszej parafii. Dużo ludzi, bo dwóch kleryków otrzymało sutanny (oczywiście w tym i mój z parafii Toussaint) i lektorat, i dwóch akolitat. Było więc dużo ludzi również z innych parafii.

Teraz jest pora deszczowa, więc ludzie pracują w polu. Dzieci zaczęły wakacie, ale one też wszystkie pracują aby zarobić potem na szkolę .Tak samo jak to było za naszych czasów też trzeba było pomagać.

Przesyłam zdjęcia z uroczystości mojego kleryka, który otrzymał sutannę i lektorat .

Relacja fotograficzna

Z darem modlitwy.

Pokój i Dobro!

O. Robert Jurzysta