Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ MISJI FRANCISZKAŃSKICH

IM. O. DOMINIKA KIESCHA

Projekty misyjne

Projekt 2017/67Projekt nr 2017/67 – Remont budynków gospodarczych na misji w Togo.

Nowy projekt.

 

Misja w Bombengu w Togo, w której od niedawna pracuję jest bardzo zdewastowana. Budynek to jedna sprawa, kolejną sprawą jaką chcielibyśmy się zająć to naprawa i powiększenie naszego kurnika, który się rozsypał ze starości. Nie mogę jeszcze podać konkretnych sum, bo szukamy kogoś aby to wycenił. Powiedziałem sobie, że nawet najmniejszy grosz wykorzystamy i zrobimy co będzie w naszych możliwościach. Tutaj gdzie popatrzeć, to by trzeba coś zrobić, bo zaniedbania były wielkie.

O. Rafał Segieth

[dodane: 10-12-2017]

 


Projekt 2017/66Projekt nr 2017/66 – Remont budynku, utworzenie biblioteki i czytelni dla uczniów. Togo

Nowy projekt.

 

Pozdrawiam z zakurzonego Bombengu. Od wczoraj mamy bardzo silny Harman, czyli wiatr ze zawiesiną kurzu. Nie widać dalej jak na 50 m. Misja w Bombengu w Togo, w której od niedawna pracuję jest bardzo zdewastowana. Budynki mają już 30 lat, wszystko się sypie. Nie ma wody, mury są popękane, okna mają braki w szybach a siatki są popękane, więc w pomieszczeniach jest mnóstwo insektów. Niegdyś żółte ściany teraz są szare, pokryte brudem. Całość wymaga generalnego remontu i zakupu wyposażenia.

W ramach projektu chcemy wyremontować starą kaplicę, która mogłaby posłużyć jako biblioteka i czytelnia dla uczniów, oraz jako miejsce spotkań.

Musimy zbudować toalety i aneks kuchenny. Na dzień dzisiejszy są dwie toalety publiczne, zupełnie zdewastowane. Kuchnia też praktycznie nie istnieje. Brakuje nawet naczyń.

Nie jesteśmy w stanie bez pomocy z zewnątrz niczego zrobić we własnym zakresie, brakuje pieniędzy na jedzenie i podstawowe potrzeby, więc jak jeszcze zająć się bieżącymi naprawami? To samo jest w parafii, czy diecezji. Wszystko w rozsypce. Dlatego mówię sobie. że nawet najmniejsza pomoc i to jeszcze dobrze wykorzystana posłuży wszystkim.

O. Rafał Segieth

[dodane: 10-12-2017]

 

 


Projekt 2017/65Projekt nr 2017/65 – Zakup szaf, stołów, krzeseł i łóżek dla misji w Togo.

Nowy projekt.

 

Trwa remont naszego budynku w którym mieszkamy, bo nie było w nim łazienki i ubikacji. Dom będzie odnowiony bo ma już 35 lat. Proszę o pomoc  aby umeblować 4 pomieszczenia. Brakuje szaf, stołów, krzeseł i lóżek z materacami. Jeżeli by się udalo otrzymać na to pomoc, to byśmy byli wam bardzo wdzięczni.

O. Robert Jurzysta, misjonarz pracujący w Togo.

Koszt projektu 1200 Euro

 

[dodane: 10-12-2017]


Projekt 2017/64Projekt nr 2017/64 – Pomoc dla Kuchni Charytatywnej. Ukraina

Nowy Projekt

 

Po raz kolejny zwracamy się do Stowarzyszenia Przyjaciół Misji Franciszkańskich o dofinansowanie działalności Kuchni charytatywnej, działającej przy naszym klasztorze w Tarnopolu. Każdego dnia z naszej kuchni korzysta ok. 40-50 osób z różnych grup społecznych – osoby bezdomne, ubogie, rodziny wielodzietne. Potrzebujący otrzymują zupę z „wkładką” na wynos. Dla niektórych to jedyny posiłek w ciągu dnia. Raz w miesiącu otrzymują środki higieniczne (np. mydło, szampon itp.) Udzielamy także pomocy w zakresie zakupu lekarstw dla potrzebujących. W okresie Bożego Narodzenia, Świąt Wielkanocnych podopieczni korzystający z naszej kuchni otrzymują paczki świąteczne. W wigilię Bożego Narodzenia, Wielkanocny Poranek i święto św. Antoniego organizujemy obiad dla biednych.

Projekt zgłoszony przez Br. Walemara Czarnockiego, misjonarza pracującego na misji w Ukrainie.

[dodane: 09-12-2017]

 


PROJEKT 2017/63Projekt 2017/63 - Budowa muru wokół szkoły w Dowa; Malawi.

Nowy Projekt.

 

Budowa muru wokół szkoły podstawowej w Dowa, dla zabezpieczenia ziemi należącej do tej szkoły.

Projekt zgłoszony przez O. Sebastiana Unsner.

 

 

 [dodane: 09-12-2017]

 


Projekt 2017/62Projekt 2017/62 - zakup przyborów szkolnych i zapłata za naukę w szkole - Togo

Nowy projekt.

 

Drodzy Przyjaciele Misji.

Co roku poszukuję pieniędzy na pomoc młodzieży w płaceniu na szkolę i zakup przyborów szkolnych.

Poprzez pracę na misji -sprzątanie, obcinanie trawy i obcinanie drzew czy udział w innych pracach jak sprzątanie wioski z woreczków plastykowych, których tu jest wiele, młodzież i dzieci zarabiają sobie na szkolę. Działanie takie ma wymiar edukacyjny – młodzi uczą się szacunku do pracy i współodpowiedzialności za środowisko w którym żyją.

Każdego roku szukam trochę pieniędzy /500- 600euro/ na to, aby im pomóc.

 

O. Robert Jurzysta

[dodane: 06-12-2017]


PROJEKT 2017/61Projekt 2017/61- wyposażenie ubogiej szkoły w Malawi

Nowy projekt.

 

Projekt zgłoszony przez O. Sebastiana Unsner, misjonarza pracujacego na misji w Malawi

 

 

 

[dodane: 06-12-2017]


Projekt 2017/60Projekt 2017/60 – Kierowcy na rzecz misji; remont samochodu – Ukraina.

Projekt zrealizowany - zakończony

Br. Waldemar Czarnocki, misjonarz pracujący w Ukrainie zwrócił się do nas o pomoc. Samochód VW Pasat 1996, który wykorzystywany przez na potrzeby zaopatrzenia kuchni charytatywnej, do zakupów dla biednych i na potrzeby Szkoły św. Antoniego w Tarnopolu, potrzebuje wymiany silnika. Zakup używanego silnika to już koszt ok. 600 EUR (nowy jest oczywiście droższy). Bez samochodu działanie obu placówek jest bardzo utrudnione.

Jeżeli możecie pomóc w tej trudnej dla misjonarzy sytuacji prosimy o wpłaty na cen cel na rachunek Stowarzyszenia:

Stowarzyszenie Przyjaciół Misji Franciszkańskich im. O. Dominika Kiescha ul. Klasztorna 6, 47 154 Góra św. Anny

Konto bankowe: Bank Zachodni WBK S.A. O/Strzelce Opolskie 98 1090 2239 0000 0001 0756 1761

Z góry dziękujemy za pomoc.

 

Kwota przekazanej pomocy 600,00 EUR.

[dodane: 22-04-2017]


Projekt 2017/59Projekt 2017/59 - Klasztor w Falconarze remont po trzęsieniu ziemi.

Nowy projekt.

Usuwanie skutków zniszczeń spowodowanych trzęsieniem ziemi.

Szacowany koszt remontu – 3.270 EUR.

Projekt przesłany przez O. Honorata Suchodolskiego.

 

 

[dodane: 26-03-2017]


PROJEKT 2017/58Projekt 2017/58 – Wsparcie edukacji dzieci w Malawi.

Projekt w trakcie realizacji

Drodzy Przyjaciele Misji Franciszkańskich O. Sebastian Unsner, Misjonarz z Malawi przesłał do nas prośbę o pomoc:

[...] Na terenie całej parafii mamy kilkadziesiąt szkół podstawowych. Państwowe szkoły podstawowe są bezpłatne. Za naukę w szkole średniej trzeba płacić. Państwowe szkoły są tańsze, niż prywatne, ale często poziom nauczania nie jest w nich najlepszy. W naszej Archidiecezji mamy pięć katolickich szkół średnich. Są to bardzo dobre szkoły, ale też bardzo drogie. Pomagamy kilkunastu uczniom, przede wszystkim w tych tańszych szkołach. Możemy to robić dzięki pomocy, którą otrzymujemy od dobrodziejów z zagranicy. Potrzeby są duże, zwłaszcza w wiejskich szkołach. Brakuje klas, przyborów do pisania, zeszytów, ławek, a dzieci i młodzież chcą się uczyć. Wszyscy mają nadzieję, że dzięki temu będą mieli w przyszłości lepsze życie.

O. Sebastian Unsner