Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ MISJI FRANCISZKAŃSKICH

IM. O. DOMINIKA KIESCHA

List O. Roberta Jurzysty

Drodzy Przyjaciele Misji Franciszkańskich.

Dzielimy sie listem, który przesłał O. Robert Jurzysta, misjonarz pracujący w Togo.

 

"To już prawie końcówka Wielkiego Postu czas mi szybko mija. Mam teraz ostatnie przygotowania do świąt Wielkanocnych. Tak jak wszędzie - rekolekcje - spowiedzi - trochę jednak może inaczej zorganizowane niż w Polsce, no bo my tu musimy bardziej docierać do ludzi. W parafiach mamy wioski, do których musimy jeździć z posługą a wiosek jest trochę, ja mam 7, ale jako kapłan na razie jestem sam, czekam na pomoc - mam diakona, który będzie świecony w tym roku wiec się cieszę, bo jako kapłan wiele mi pomoże.

Robię tutaj jednodniowe rekolekcje ze spowiedzią aby przygotować wiernych do świąt. Mam w tym roku 62 katechumenów, którzy będą orzeczeni na Wielkanoc - będą mieli przygotowanie do uroczystości w Wielkim Tygodniu . Przyjdą wszyscy na misje i tutaj będą uczestniczyć w ostatnich przygotowaniach do Chrztu. Będzie wiec co robić no bo trzeba przygotować dla nich pomieszczenia, gdzie będą spać, no i przygotował posiłki. Oczywiście rekolekcje mam tu już przygotowane i myślę, że dam jakoś radę, bo w tym roku nie jestem sam jest nas trzech braci wiec się podzielimy praca.

Szybkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne ale również mój przyjazd na urlop do Polski. Mam być na urlopie od 4 Maja. Myślę że starczy mi czasu aby odpocząć, podleczyć się i oczywiście poodwiedzać braci. Jednak większość czasu chce spędzić przy rodzicach, którzy mają już swój wiek.

Na ten czas życzę Wszystkim dobrego przeżycia Wielkiego Postu - dobrego przeżycia Wielkich Dni Paschalnych i Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech Chrystus Ukrzyżowany i Zmartwychwstały Błogosławi Nam Wszystkim!

Pozdrowienia dla wszystkich braci Pokój i Dobro!

O. Robert Jurysta ofm

[dodane: 14-04-2017]