Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ MISJI FRANCISZKAŃSKICH

IM. O. DOMINIKA KIESCHA

XVIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa

W niedzielę rozpoczął się XVIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Jest to czas kiedy w szczególny sposób przypominamy o potrzebach polskich misjonarzy i ich współpracowników na misjach i wspieramy ich w zakupie paliwa, naprawach i zakupie środków transportu. Środki transportu w krajach misyjnych nie są luksusem, lecz koniecznością. To niezbędne narzędzia pracy w posłudze ewangelizacyjnej.

Św. Krzysztof (niosący Chrystusa) jest patronem kierowców. Zwracamy się do Państwa, zwłaszcza do kierowców prosząc o pomoc modlitewną i finansową misjonarzom, którzy na różnych kontynentach pracują i prowadzą działalność ewangelizacyjną niosąc ludziom Chrystusa. Misjonarze pokonują dziesiątki a nawet setki kilometrów, do tego w trudnych warunkach. W ramach projektu - Kierowcy na rzecz misji chcemy pomóc misjonarzom w zakupie paliwa, czy naprawach środków transportu lub wymiany na nowsze.

Br Waldemar Czarnocki, misjonarz pracujący w Tarnopolu – Ukraina – zwrócił się do nas o pomoc. Samochód VW Pasat 1996, który wykorzystywany przez na potrzeby zaopatrzenia kuchni charytatywnej, do zakupów dla biednych i na potrzeby Szkoły św. Antoniego w Tarnopolu, potrzebuje wymiany silnika. Projekt 2017/60 – Kierowcy na rzecz misji; remont samochodu – Ukraina.

O. Sebastian Unsner, Misjonarz z Malawi również przesłał do nas prośbę o pomoc dotyczącą środków transportu: Parafia Nanthomba, pod wezwaniem św. Benedykta Afrykańczyka, franciszkanina, jest jedną z mniejszych parafii w Archidiecezji Lilongwe. Obejmuje obszar mniej więcej 1000 kilometrów kwadratowych. Odległości nie są duże, jak na Afrykę. Do najdalszej stacji mamy tylko 25 kilometrów. Teren jest pagórkowaty, a w północnej części parafii przechodzi w górzysty. Teren wygląda podobnie jak Beskidy. [...] Mamy do dyspozycji jeden samochód, pick-up, Ford Ranger, który ma już 10 lat, oraz motocykl Honda, który ma prawie 20 lat, i jest więcej w naprawie, niż w użyciu. Transport jest bardzo ważny, jeśli chodzi o pracę duszpasterską, bo do wiosek można dojechać tylko prywatnym samochodem albo dojść pieszo. Potrzebne są też fundusze na zakup paliwa, na naprawy, przeglądy, ubezpieczenie, na opony. Czasem można by zrobić więcej, ale nie ma dość pieniędzy np. na paliwo. Nasz samochód służy też często do przewozu chorych, zwłaszcza ze stacji oddalonych od Dowa, gdzie rzadko pojawia się jakiś samochód. Dla chorych jest też łatwiej i szybciej dojechać do szpitala samochodem, niż męczyć się przez kilka godzin siedząc na niewygodnym rowerze. Projekt 2017/57 - Kierowcy na rzecz misji – środki transportu; Malawi.

Jak pomóc naszym misjonarzom?

Przekaż dowolną wpłatę na rachunek: Stowarzyszenie Przyjaciół Misji Franciszkańskich im. O. Dominika Kiescha ul. Klasztorna 6, 47 154 Góra św. Anny

Konto bankowe: Bank Zachodni WBK S.A. O/Strzelce Opolskie 98 1090 2239 0000 0001 0756 1761

[dodane: 23-07-2017]