Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ MISJI FRANCISZKAŃSKICH

IM. O. DOMINIKA KIESCHA

List O. Sebastiana

Drodzy Przyjaciele Misji.

 

Dzielimy się listem otrzymanym od O. Sebastiana, misjonarza pracującego na misji w Malawi.

"Szkoła podstawowa w Mtenthera jest jedną z wielu szkół podstawowych znajdujących się na terenie parafii pod wezwaniem św. Benedykta Afrykańczyka w Dowa. Jest to tzw. szkoła sponsorowana przez Kościół katolicki. Projekt jest kontynuacją działań na rzecz szkoły. Dzięki pomocy Stowarzyszenia Przyjaciół Misji Franciszkańskich oraz dzieci ze szkoły podstawowej w Borkach Wielkich, 41 ławek, zrobionych przez stolarza z dobrego, twardego drzewa, sprawiło, że uczniowie klasy ósmej nie muszą już pisać egzaminów końcowych w innej szkole, oddalonej od Mtenthera o pięć kilometrów, ale piszą je od ubiegłego roku w swojej szkole.

 Kupione zostały także książki i zeszyty. Teraz potrzebne są pieniądze na dach, który pokryje dwie nowe klasy, zbudowane na początku tego roku, z pomocą rodziców i wodzów okolicznych wiosek, skąd dzieci uczęszczają do szkoły w Mtenthera. Środki, o które proszę, w imieniu dyrektora szkoły, rodziców i dzieci, są potrzebne na zakup desek i blachy falistej. Ponadto potrzeba pieniędzy na zakup zeszytów, ołówków, długopisów i innych przyborów szkolnych. Jeżeli otrzymamy tę pomoc, to dzieci nie będą musiały się uczyć więcej pod drzewem albo, w porze deszczowej, w jakimś prywatnym domu.

O. Sebastian Unsner"

 

 

Pomóc można przekazując dowolną darowiznę na Projekt 2017/58 – Wsparcie edukacji dzieci w Malawi.

Wpłata na rachunek: Stowarzyszenie Przyjaciół Misji Franciszkańskich im. O. Dominika Kiescha ul. Klasztorna 6, 47-154 Góra św. Anny

Konto bankowe: Bank Zachodni WBK S.A. O/Strzelce Opolskie nr 98 1090 2239 0000 0001 0756 1761

[dodane: 19-08-2017]