Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ MISJI FRANCISZKAŃSKICH

IM. O. DOMINIKA KIESCHA

Wyróżnienie dla S.M. Leonii Pyrek

Dnia 9 października na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala, na której z rąk pani minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, statuetki i dyplomy odebrali nauczyciele nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie Nauczyciel Wolontariusz Roku.

 

Wśród wyróżnionych znalazła się S.M Leonia Pyrek, która razem z młodymi wolontariuszami angażuje się w pomoc misjom w tym także w projekty misyjne realizowane przez nasze Stowarzyszenie. Razem z Kołem Misyjnym z Jemielnicy, a potem z Kołem Misyjnym z Ozimka pomagała nam zebrać pieniądze na budowę studni głębinowej w Burkina Faso.

Do konkursu nauczycieli mogli zgłaszać uczniowie. Należało przedstawić 90 sekundowy film prezentując zakres działalności wolontariackie i jej efekty. Tu można zobaczyć ten film.

 

Siostrze Leonii, nauczycielom i dzieciom z Ozimka przesyłamy nasze gratulacje i dziękujemy za życzliwość i zaangażowanie na rzecz misji.

 

[dodane:18-10-2017]