Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ MISJI FRANCISZKAŃSKICH

IM. O. DOMINIKA KIESCHA

Światowy Dzień Misyjny

Drodzy Przyjaciele Misji.

Pod hasłem "Idźcie i głoście" obchodzimy dziś Światowy Dzień Misyjny.

W tym dniu w sposób szczególny wspieramy modlitewnie i materialnie młode Kościoły na terytoriach misyjnych.

W Polsce Światowy Dzień Misyjny nazywany Niedzielą Misyjną, rozpoczyna Tydzień Misyjny.

"Niedziela Misyjna to ten szczególny dzień, w którym owo misyjne powołanie mamy sobie uświadomić. Mamy się obudzić, aby jeszcze pełniej włączyć się w to misyjne dzieło. Twarzą tej misji jest Chrystus, ale zaraz za nią postępują twarze konkretnych osób - tych, którzy za misje się modlą; tych, którzy wysyłają misjonarzy; tych, którzy organizują dla nich wsparcie materialne. Każdy z nas jest misjonarzem" - podkreśla ks.Tomasz Atłas, dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych.

W Niedzielę Misyjną w świątyniach przeprowadzana jest zbiórka na rzecz misji. Zebrane środki służą wsparciu tworzenia różnych projektów misyjnych: budowy szkół, szpitali i innych placówek służby zdrowia, studni, domów parafialnych i kościołów, a także formację katechistów i rozbudowę ewangelizacji medialnej.

Chcemy dziś też podziękować wszystkim misjonarzom za ich pracę, trud i świadectwo wiary. Dziękujemy również darczyńcom i dobrodziejom misji za każdą modlitwę, dobre słowo i pomoc finansową. Niech Pan Bóg Wam błogosławi.

[dodane: 22-10-2017]