Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ MISJI FRANCISZKAŃSKICH

IM. O. DOMINIKA KIESCHA

1 LISTOPAD

1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych, przypomina prawdę o powszechnym powołaniu do świętości. Każdy z nas jest powołany do świętości. To nie jest powołanie tylko dla wybranych, ale dla nas wszystkich. Jezus Chrystus złożył ofiarę za wszystkich ludzi, by każdy otrzymał dar zbawienia. Pan Bóg każdego człowieka wspiera swoją łaską ale już od nas zależy, w jakim stopniu na ten dar się otworzymy i w jakim stopniu zrealizujemy to powołanie.

W listopadzie w sposób szczególny pamiętamy o zmarłych, dla których do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny. W kościołach czytane są wypominki za naszych krewnych i przyjaciół. Jednym z uczynków miłosierdzia jest modlitwa za żywych i umarłych, dlatego polecamy modlitewnej pamięci zmarłych Misjonarzy. Byli to:

O. Grzegorz Rudol – Boliwia

O. Kornel Dworaczek – Libia i Boliwia

O. Klaudiusz Plottek – Ziemia Święta

Br Kazimierz Orleański – Chiny, USA

O. Zygmunt Skrzydło – Boliwia

O. Wilhelm Fornal - Cypr

O. Kazimierz Zdrzałek - Ziemia Święta

Modlitwa, to wielkie dobro, które można ofiarować tym, którzy już odeszli i oczekują naszej pomocy. Miłosierdzie świadczone zmarłym – jak każde dobro czynione innym – jest także bogactwem tych, którzy je czynią.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....

[dodane: 01-11-2017]