Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ MISJI FRANCISZKAŃSKICH

IM. O. DOMINIKA KIESCHA

Wspominamy O. Zygmunta Skrzydło

W grudniu 2009 przypadała 30 rocznica posługi misyjnej o. Zygmunta Skrzydło w Boliwii; franciszkański misjonarz z Prowincji św. Jadwigi nie przekroczył jej progu. Drugi zawał serca okazał się śmiertelny, odszedł do do mu Ojca dokładnie we wtorek 8 XII 2009, w 59. roku życia, 40. roku życia konsekrowanego, 34. roku święceń kapłańskich. Stało się to w Conceptión, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, gdy w kościele katedralnym kończyła się Msza św. z okazji 300-lecia misji ewangelizacyjnej Kościoła katolickiego w Wikariacie Apostolskim Nuflo de Chávez. Msza św. pogrzebowa została odprawiona 9 XII w kościele p.w. św. Franciszka w Santa Cruz de la Sierra, pod przewodnictwem o. bp. Antoniego Bonifacego Reimanna OFM, biskupa Wikariatu Apostolskiego Nuflo de Chávez. Homilię wygłosił o. Martin Sappl OFM, minister prowincjalny Prowincji Misyjnej św. Antoniego w Boliwii.

Odnosząc się do pracy misyjnej o. Zygmunta stwierdził on m.in., że zmarły misjonarz przerwał swój bieg na ziemi, zostawił krewnych i wszystko, co na świecie, a co niewątpliwie kochał. Aby odpowiedzieć hojnie na swoje powołanie, przez 30 lat identyfikował się z ziemią ludu boliwijskiego i podejmował posługę ewangelizacji.

 

[dodane: 08-12-2017]