Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ MISJI FRANCISZKAŃSKICH

IM. O. DOMINIKA KIESCHA

Poświęcenie pamiątkowej tablicy im. O. Grzegorza

OG03Drodzy Przyjaciele Misji franciszkańskich.

1979 roku jako pierwsi misjonarze z Prowincji św. Jadwigi do Boliwii wyjechali O. Grzegorz Rudol (pochodzący z Góry Świętej Anny) i O. Zygmunt Skrzydło. W 1983 roku dołączyli do nich ojcowie Antoni Bonifacy Reimann i Feliks Skrzydło oraz brat Feliks Skrzypacz. Trzy lata później, 25.02.1986 r. ratując człowieka tragicznie zginął O. Grzegorz Rudol. Mimo upływu lat pamięć o Ojcu Grzegorzu jest żywa nie tylko na w naszej parafii ale również w Boliwii. Dlatego staraniem rodziny, Franciszkanów oraz mieszkańców mamy na Górze Św. Anny ulicę Ojca Grzegorza.

W dniu dzisiejszym miało też miejsce poświęcenie tablicy pamiątkowej, którego dokonał O. Biskup Antoni Bonifacy Reimann OFM. O. Bp Antoni wspominając swoje początki pracy w Boliwii powiedział, że właśnie Ojcom Grzegorzowi i Zygmuntowi zawdzięcza pragnienie wyjazdu na misję w Boliwii.

OG00

OG01

OG03OG03

OG04

OG05