Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ MISJI FRANCISZKAŃSKICH

IM. O. DOMINIKA KIESCHA

PROJEKT NR 2011/14

PROJEKT NR 2011/14 - Budowa kolejnych nowych domów socjalnych na misji w Korsimoro w Burkina Faso
Projekt zrealizowany - zakończony
 

[dodane: 14-08-2011]

 

II etap prac opisanych w projekcie 2011/13 - kontynuacja budowy domów socjalnych. Kwota przekazanej pomocy: 8.663,00 PLN (równowartość 2.000,00 EUR. Serdecznie dziękuję za list, jaki od Was otrzymałem.

W liście prosiliście o przedstawienie jakiegoś projektu, który nam leży na sercu a który jest dla nas ważny.

Otóż co do naszej pracy widzę sprawę, którą aktualnie muszę zrealizować a brakuje nam na to funduszy. Mam na myśli najpierw sprawę naszych katechetów. W tym roku musze przenieść 4 katechetów z rodzinami. Aby tego dokonać, trzeba najpierw wyremontować ich domy, aby mieli gdzie zamieszkać. Część pracy wykonają sami chrześcijanie, ale trzeba również kupić blachę, deski, drzwi i okna.

Na zbudowanie jednego domku potrzeba przynajmniej około 400 000 f cfa. W przeliczeniu na Euro, jest to 610 Euro. 610 Euro x4 = 2440 Euro.

Do tego dochodzą jeszcze inne wydatki, szczególnie transport ciężarówkami ich całego mienia, co wychodzi również bardzo drogo. Na transport przewiduję co najmniej 130 000 f cfa czyli 200 Euro. W sumie wiec nie licząc wkładu własnego chrześcijan, przewiduję wydatek rzędu 2 640 Euro.

Wiem, że jest to bardzo duża suma. Jeżeli to przerasta Wasze możliwości, to nawet najmniejsza pomoc będzie bardzo mile widziana.

Serdecznie Wam dziękuje w naszym imieniu za wszelką pomoc i wsparcie, jakie z Waszej strony doświadczamy. Niech Dobry Bóg Wam to zwróci stokrotnie.

Zapewniamy wsparcie modlitewne!

fr. Raphael Segieth ofm

Kwota przekazanej pomocy: 8.663,00 PLN tj. równowartość 2.000 EUR