Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ MISJI FRANCISZKAŃSKICH

IM. O. DOMINIKA KIESCHA

PROJEKT NR 2014/33

PROJEKT NR 2014/33 - Akcja - Kierowcy na rzecz Misji
projekt zakończony
[dodane: 20-03-2014]

 

Szanowni Państwo.

Coraz częściej wpływają do Stowarzyszenia prośby o wsparcie w zakupie lub remoncie środków transportu, bądź prośby o dofinansowanie zakupu paliwa. Dla misjonarzy posiadanie samochodu lub motoru nie jest żadnym luksusem, ale koniecznością. Jest to jedyny sposób, by dotrzeć do ludzi mieszkających w odległych wioskach, dotrzeć do szpitala lub szkoły. Często są to dziesiątki a nawet setki kilometrów do pokonania, do tego w trudnych warunkach. Takie podróże wiążą się również, z dużymi kosztami zakupu paliwa.

Każdy z kierowców, zwłaszcza tych, którzy mieszkają w niewielkich miejscowościach lub wioskach, doskonale wie, jak trudno dotrzeć do pracy, gdy brakuje transportu. Dlatego chcemy zaproponować nowy projekt - Kierowcy na rzecz misji. Zebrane środki pozwoliłyby na pomoc w zakupie paliwa, remontu lub wymiany na nowsze środki transportu. Proponujemy w dowód wdzięczności Panu Bogu za każdy bezpieczne pokonany odcinek drogi, pomoc misjonarzom w formie ofiary, przekazując np. 1 grosz za przejechany 1 kilometr. Oczywiście nie ma obowiązku stosowania takiego przelicznika. Każda, nawet najmniejsza wpłata ma wartość. Akcja trwać będzie do końca roku, z możliwością wznawiania w kolejne lata. Do akcji można włączyć się w dowolnym czasie.

Zachęcamy również do modlitwy w intencji ofiar i poszkodowanych w wypadkach drogowych.

Projekt można wspomóc wpłacając dowolną kwotę na konto Stowarzyszenia - nr rachunku: 98 1090 2239 0000 0001 0756 1761 tytułem: Projekt 2014/33 lub Kierowcy na rzecz Misji