Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ MISJI FRANCISZKAŃSKICH

IM. O. DOMINIKA KIESCHA

Projekt nr 2014/34

Projekt nr 2014/34 - Organizacja spotkań, zajęć i wyjazdów dla dzieci i młodzieży w trakcie roku szkolnego - Kazachstan
projekt zrealizowany - zakończony
[dodane: 24-11-2014]


W naszej parafii w Aimaty pracę z dziećmi i z młodzieżą realizujemy w 5 grupach wiekowych: 3 dziecięce i i 2 młodzieżowe. Jest już długą tradycją, że w wakacyjnych miesiącach organizujemy dla nich letnie obozy. Wyjazdy te sponsoruje organizacja Renovabis. Pozostaje naszą troską kontynuacja racy z dziećmi i młodzieżą w trakcie roku szkolnego. Zajęcia te nie dotyczą tylko spotkań katechetycznych. Planujemy organizację zajęć w grupach tematycznych: ręczne prace, nauka języka angielskiego, kółko teatralne, wyjazdy edukacyjne. Potrzebne jest nasz uzupełnienie umeblowania pomieszczeń, w których prowadzone są spotkania i zakup komputera, z którego mogli by korzystać nasi podopieczni.

Wasza pomoc pomoże nam w realizacji tych celów. Za wszelkie wsparcie naszej pracy wyrażam serdeczną wdzięczność i zapewnienie o modlitwie za dobrodziejów i za działalność Waszego Stowarzyszenia.

O. Eliot Dariusz Marecki ofm

Kwota przekazanej pomocy: 800,00 EUR

Rozliczenie projektu.

 

1. Wykonanie dwóch stołów w pomieszczeniach dla zajęć z młodzieżą i dziećmi.
Wspólnie z gronem odpowiedzialnych za katechizację dzieci i młodzieży w parafii, podjęliśmy decyzję o wykonaniu dwóch dużych stołów dla zajęć z naszymi podopiecznymi. Stare stoły były zbyt małe, by prowadzić zajęcia dla większej grupy dzieci i młodzieży.
2. Wakacyjne rekolekcje
Korzystając z gościnności katolickiej parafii w Kapshagaje przeprowadziliśmy dwie serie trzydniowych wakacyjnych rekolekcji dla dzieci i młodzieży naszej parafii. Czas biblijnych katechez i modlitwy, przeplatały zajęcia prac ręcznych, wspólnych gier, wędrówek po okolicy i kąpieli w jeziorze. Dla wielu dzieci była to jedyna możliwość wakacyjnego wyjazdu. Wyrażam wdzięczność Stowarzyszeniu Przyjaciół Misji Franciszkańskich im. o. Dominika Kiescha i wszystkim sponsorom za wsparcie naszej pracy wśród dzieci i młodzieży w tym zakątku kazachstańskiej ziemi.

Z serdeczną modlitwą
o. Eliot Dariusz Marecki ofm
Proboszcz parafii w Almaty


 

jeden z nowych stołów

 

Wakacyjne rekolekcje dla dzieci

 

Wakacyjne rekolekcje dla dzieci

 

Wakacyjne rekolekcje dla dzieci

 

Wakacyjne rekolekcje dla dzieci

 

Zajęcia z dziećmi prowadzone przy nowym stole