Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ MISJI FRANCISZKAŃSKICH

IM. O. DOMINIKA KIESCHA

Projekt nr 2014/35

Projekt nr 2014/35 - Pomoc charytatywna - pomoc kobiecie samotnie wychowującej dziecko w opłaceniu wynajmu mieszkania - Kzachstan
projekt zrealizowany - zakończony
[dodane: 24-11-2014]

 

Trzy lata temu pomogliśmy młodej kobiecie w decyzji o urodzeniu i przyjęciu dziecka. Fakt, że zupełnie sama wychowuje syna sprawia, że nie może podjąć pracy na pełen etat. Nie posiadając żadnego wykształcenia, żyje z żebractwa i dorywczych prac przy sprzątaniu mieszkań. Niedawno, w trudnym momencie jej życia pojawiła się kusząca propozycja pracy w nocnym klubie. Przekonaliśmy ją, by nie podejmowała tego kroku, z zapewnieniem, że będziemy pomagali jej w opłaceniu kawalerki w wymiarze 200 euro na miesiąc. Pieniądze na skromne życie jest w stanie zapracować sama. Na dłuższą metę nie jesteśmy w stanie sami zabezpieczyć jej finansowego wsparcia.

Wasza pomoc pomoże w godnym życiu tej kobiety i dziecka. Uchroni również od wejścia na drogi niemoralnego życia.

O. Eliot Dariusz Marecki ofm

Projekt zrealizowany ze środków Referatu Misyjnego.