Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ MISJI FRANCISZKAŃSKICH

IM. O. DOMINIKA KIESCHA

Projekt nr 2015/43

Projekt nr 2015/43 - Pomoc w zakupie produktów żywnościowych, dofinansowanie transportu, zakup koców i ubrań dla migrantów afrykańskich obecnych w Maroku.
Projekt w trakcie realizacji.
[dodane: 31-01-2015]


Jest mi dane w imieniu Parafii Wniebowzięcia NMP w Tangerze, wspólnie z O. Jean Baptiste, przedstawić projekt pomocy w zakupie produktów żywnościowych, dofinansowanie transportu na Msze św. niedzielne, w zakupie koców i ubrań dla migrantów afrykańskich, którzy próbują dostać się do Europy. Nasza Diecezja Tangeru jest ostatnim punktem Maroka. Tutaj gromadzą się ludzie młodzi ze wszystkich krajów Afryki (Senegal, Mauretania, Wybrzeże Kości Słoniowej, Kamerun, Kongo, Mali, Togo, Benin, Nigeria, ect.) i proszą kościół katolicki o pomoc humanitarną i duchową.

Projekt ma na celu zaspokojenie minimalnych potrzeb ludzi młodych - emigrantów afrykańskich i marokańczyków uczestniczących w Centrum Spotkań w ramach naszej Diecezji.

Koszt projektu - 2.777 EUR, wnioskowana kwota pomocy 2.000,00 EUR

Kwota przyznanej pomocy - 2.000,00 EUR.

O. Symeon Stahera OFM