Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ MISJI FRANCISZKAŃSKICH

IM. O. DOMINIKA KIESCHA

Projekt nr 2015/45

 

Projekt nr 2015/45 - Dofinansowanie budowy kościoła w stacji misyjnej w Mtethera. Malawi.
Nowy projekt
[dodane: 31-01-2015; aktualizacja 06-04-2015]

 

Stacja misyjna "Mtenthera" została ustanowiona na początku 2014 roku. Zaraz po odłączeniu się od stacji Chigudu, nasi parafianie w tej nowej stacji zbudowali szałas, który od tego czasu służy nam jako kościół. Ten szałas został zbudowany na terenie należącym do Archidiecezji Lilongwe, tuż obok szkoły podstawowej w Mtenthera. Od razu po zbudowaniu tego szałasu, parafianie w Mtenthera wyszli z inicjatywą, aby zbudować kościół murowany. W tym celu przygotowali 100 tys. cegieł, a także kamienie i piasek na budowę nowego kościoła. Pod koniec 2014 roku położyli fundamenty pod nowy kościół. W tym roku, po żniwach i po zbiórce pieniędzy, rozpoczną budowę tego kościoła, z pomocą miejscowego murarza.
Pierwsza część budowy, czyli wzniesienie murów, powinna być ukończona pod koniec tego roku, przed nastaniem pory deszczowej. Ta część jest też najmniej kosztowna. O wiele bardziej kosztowna jest druga część - dach, na co potrzebne są deski, gwoździe i blacha falista. To pochłania najwięcej pieniędzy. Ludzie w Mtenthera są bardzo ofiarni, ale nie mogą dać więcej na budowę, niż ich na to stać. Utrzymują się z tego, co urośnie na ich polach. W ich imieniu, a także w moim własnym imieniu, proszę o pomoc w zdobyciu środków na zakup desek, gwoździ i blachy falistej na dach, który pokryje ten nowy kościół. Koszt zakupu desek, gwoździ i blachy falistej wynosi w lokalnej walucie MK1,802,000.00. Część tych kosztów zostanie pokryta przez naszych parafian w Mtenthera, którzy przygotowują się do zorganizowania kolejnej zbiorki pieniędzy. I ja, i nasi parafianie w Mtenthera, będziemy wdzięczni za każdą pomoc. Jakieś 3.000 EUR byłoby bardzo pomocne.

O. Sebstian Unsner OFM