Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ MISJI FRANCISZKAŃSKICH

IM. O. DOMINIKA KIESCHA

PROJEKT NR 2015/51

PROJEKT NR 2015/51 - Zakup motoru dla O. Roberta Jurzysty. Togo
projekt zrealizowany - zakończony
[dodane: 06-12-2015]

 

Drodzy Przyjaciele Misji Franciszkańskich.
Oto prawie trzy miesiące jak opuściłem Europę i znalazłem się ponownie w Afryce. Tym razem nie w Burkina Faso gdzie spędziłem 10 lat, ale powróciłem do Togo, gdzie zaczynałem moje misjonowanie.
Moi przełożeni wraz z Biskupem Diecezji Dapaong mianowali mnie proboszczem nowo utworzonej Parafii. Wiec wszystko trzeba tu zorganizować - wiemy ze początki sa wszędzie trudne. Do parafii przynależy 8 wiosek, które są oddalone od misji do 30 km. Żeby móc spotykać się z ludźmi i prowadzić duszpasterstwo potrzeba tutaj pojazdów, środków lokomocji, a tego tutaj na samym początku brakuje. Dlatego moja prośba o pomoc w zakupie motoru do pracy duszpasterskiej. Proszę wiec o pozytywne załatwienie mojej prośby.
Pokój i Dobro! O Robert Jurzysta OFM

Kwota przekazanej pomocy: 1.300,00 EUR, środki zebrane w ramach akcji Kierowcy na rzecz misji (2014/33) i 1% podatku za 2014 r.

Chciałbym podziękować Stowarzyszeniu Przyjaciół Misji Franciszkańskich i wszystkim darczyńcom w imieniu moim i wszystkich moich parafian za pomoc, którą otrzymała nasza parafia w Barkoissi w Diecezji Dapaong. Zakupiony motor SANYA Typu SY-150 służy teraz w naszej parafii, do przemieszczania się do wiosek, aby spełniać posługę duszpasterską, odwiedziny chorych, katecheza, Msza św...

Bóg zapłać - Pokój i Dobro!
O. Robert Jurzysta OFM