Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ MISJI FRANCISZKAŃSKICH

IM. O. DOMINIKA KIESCHA

PROJEKT NR 2016/52

PROJEKT NR 2016/52 - Kierowcy na rzecz Misji
Projekt zamknięty
[dodane: 02-01-2016]

 

Szanowni Państwo.

Wraz z Nowym Rokiem rozpoczynamy kolejną edycje programu Kierowcy na rzecz misji. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło. Dzięki środkom uzyskanym z odpisów z 1% podatku dochodowego za 2014 rok i indywidualnym wpłatom w ramach tej akcji mogliśmy przekazać środki na realizację projektu 2015/51 - zakup motoru dla O. Roberta Jurzysty, który po wielu latach pracy w Burkina Faso objął nową placówkę misyjną w Togo. W grudniu 2015 r. na ten projekt przekazaliśmy kwotę 1.300,00 EUR. Cieszymy się, że choć trochę możemy mu ułatwić kontakt z nowymi parafianami, którzy mieszkają w odległych wioskach.

Dla misjonarzy posiadanie samochodu lub motoru nie jest żadnym luksusem, ale koniecznością. Jest to jedyny sposób, by dotrzeć do ludzi mieszkających w odległych wioskach, dotrzeć do szpitala lub szkoły. Chcemy i w tym roku wspólnymi siłami pomóc misjonarzom w zakupie paliwa, remontu lub wymiany na nowsze środki transportu. Zachęcamy kierowców do włączenia się w ten projekt. Każda, nawet najmniejsza wpłata ma wartość.

Akcja trwać będzie do końca roku, z możliwością wznawiania w kolejne lata. Do akcji można włączyć się w dowolnym czasie. Zachęcamy również do modlitwy w intencji ofiar i poszkodowanych w wypadkach drogowych.

Projekt można wspomóc wpłacając dowolną kwotę na konto Stowarzyszenia - nr rachunku:

98 1090 2239 0000 0001 0756 1761

tytułem: Projekt 2016/52 lub Kierowcy na rzecz Misji