Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ MISJI FRANCISZKAŃSKICH

IM. O. DOMINIKA KIESCHA

PROJEKT NR 2015/50 - Budowa studni głębinowej. Aktualizacja

Projekt zrealizowany - zakończony.

Drodzy Przyjaciele Misji Franciszkańskich.

Dzięki Waszej pomocy i dużym zaangażowaniu Kół Misyjnych jesienią 2015 mogliśmy rozpocząć realizację projektu budowy studni głębinowej w Lilmie, położonej w odległości ok. 40 km od naszej parafii w Korsimoro w Burkina Faso. Lilma jest wioską trudno dostępną z racji swego położenia: brak prawdziwej drogi dojazdowej, otoczoną wieloma rzekami okresowymi. Dojechać tam można tylko w okresach suszy. Wioska jest bardzo rozległa. Rozciąga się na długości 2,5 km. Posiada około 850 mieszkańców.

Pierwsze prace nie przyniosły oczekiwanego efektu, nie znaleziono wody. Trzeba było znaleźć nowe miejsce na budowę studni. Niestety prace przerwała pora deszczowa i musieliśmy czekać aż do kolejnej jesieni. Końcem ubiegłego roku, już w nowej lokalizacji rozpoczęto prace. Niestety, mimo pozytywnych analiz i nieomal stuprocentowej pewności, że tym razem znajdziemy wodę, ponownie odwierty nie przyniosły oczekiwanego skutku. W miejscu odwiertu odsłoniło złoże metalu. Nie chcemy zawieść mieszkańców Lilmy, którzy również starają się jak tylko mogą pomagać w realizacji tej inwestycji.

Drodzy Przyjaciele Misji, prosimy o modlitewne wsparcie tej inwestycji, bo jak czytamy w Ewangelii "Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie."(Mt 18,19).

Jeśli wszyscy dodamy tą intencję do swoich modlitw, to na pewno mieszkańcy Lilmy doczekają się studni. Dodatkowe odwierty i badania, podniosą koszt inwestycji, który wstępnie był szacowany na 10.000,00 EUR. kwota dotychczas przekazanej pomocy - 22.620,00 PLN.

Jeżeli chcecie wesprzeć materialnie to dzieło, można dokonać wpłaty na rachunek Stowarzyszenia, z tytułem wpłaty: PROJEKT NR 2015/50 - Budowa studni.

Stowarzyszenie Przyjaciół Misji Franciszkańskich im. O. Dominika Kiescha Ul. Klasztorna 6, 47-154 Góra Św. Anny

Konto bankowe: Bank Zachodni WBK S.A. O/Strzelce Opolskie 98 1090 2239 0000 0001 0756 1761

Darowizny i wpłaty zagraniczne (należy podać nr IBAN i Swift Stowarzyszenia): IBAN: PL 98 1090 2239 0000 0001 0756 1761 BIC/ SWIFT: WBKPPLPP

 

Artykuły powiązane - kliknij tutaj.