Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ MISJI FRANCISZKAŃSKICH

IM. O. DOMINIKA KIESCHA

PROJEKT 2017/57

PROJEKT NR 2017/57 - Kierowcy na rzecz misji – środki transportu; Malawi.

Projekt w trakcie realizacji

Drodzy Przyjaciele Misji Franciszkańskich

O. Sebastian Unsner, Misjonarz z Malawi przesłał do nas prośbę o pomoc dotyczącą środków transportu:

Parafia Nanthomba, pod wezwaniem św. Benedykta Afrykańczyka, franciszkanina, jest jedną z mniejszych parafii w Archidiecezji Lilongwe. Obejmuje obszar mniej więcej 1000 kilometrów kwadratowych. Odległości nie są duże, jak na Afrykę. Do najdalszej stacji mamy tylko 25 kilometrów. Teren jest pagórkowaty, a w północnej części parafii przechodzi w górzysty. Teren wygląda podobnie jak Beskidy. [...] Mamy do dyspozycji jeden samochód, pick-up, Ford Ranger, który ma już 10 lat, oraz motocykl Honda, który ma prawie 20 lat, i jest więcej w naprawie, niż w użyciu. Transport jest bardzo ważny, jeśli chodzi o pracę duszpasterską, bo do wiosek można dojechać tylko prywatnym samochodem albo dojść pieszo. Potrzebne są też fundusze na zakup paliwa, na naprawy, przeglądy, ubezpieczenie, na opony. Czasem można by zrobić więcej, ale nie ma dość pieniędzy np. na paliwo.

 

Gdyby ktoś chciał pomóc w tym kierunku, byłbym bardzo wdzięczny. Nasz samochód służy też często do przewozu chorych, zwłaszcza ze stacji oddalonych od Dowa, gdzie rzadko pojawia się jakiś samochód. Ludzie są przyzwyczajeni do chodzenia, ale jak jest okazja, to chętnie z niej korzystają.

Dla chorych jest też łatwiej i szybciej dojechać do szpitala samochodem, niż męczyć się przez kilka godzin siedząc na niewygodnym rowerze.

O. Sebastian Unsner

Jak pomóc? Przekaż 1% podatku - KRS nr 0000286552 - na projekt: Projekt 2017/57 – Kierowcy na rzecz misji – środki transportu; Malawi.

Darowizna – wpłata na rachunek: Stowarzyszenie Przyjaciół Misji Franciszkańskich im. O. Dominika Kiescha ul. Klasztorna 6, 47 154 Góra św. Anny

Konto bankowe: Bank Zachodni WBK S.A. O/Strzelce Opolskie 98 1090 2239 0000 0001 0756 1761

[dodane 22-03-2017]