Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ MISJI FRANCISZKAŃSKICH

IM. O. DOMINIKA KIESCHA

Projekt 2018/69

Projekt nr 2018/69 – Pomoc dla Kuchni Charytatywnej. Ukraina

Nowy projekt

 

Jak co roku zwracam się do Stowarzyszenia Przyjaciół Misji Franciszkańskich o dofinansowanie działalności Kuchni charytatywnej, działającej przy naszym klasztorze w Tarnopolu, w Ukrainie. Nasza kuchnia charytatywna wydaje każdego dnia posiłki dla ok. 40 osób. W okresie zimowym ponad 50 osób każdego dnia zgłasza się do nas po posiłek.

Potrzebujący to ludzie biedni, starsi, rodziny wielodzietne i ludzie z marginesu społecznego. Otrzymują oni każdego dnia zupę z „wkładką” i chleb. Pod koniec każdego miesiąca dajemy potrzebującym środki czystości takie jak mydło, pasta do zębów, szampon, chusteczki higieniczne. W miarę możliwości kupujemy osobom starszym i chorym lekarstwa.

Trzy razy w roku w Boże Narodzenie, Wielkanoc i odpust św. Antoniego organizujemy specjalne świąteczne obiady w czasie których biedni dostają też paczki żywnościowe. Także na św. Mikołaja dostają skromne paczki słodyczy.

Aby to było możliwe zwracamy się do ludzi dobrej woli o wsparcie tego dzieła.

 

Projekt zgłoszony przez Br. Walemara Czarnockiego, misjonarza pracującego na misji w Ukrainie.

Kwota wnioskowana: 1.000,00 EUR

[dodane: 06-12-2018]