Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ MISJI FRANCISZKAŃSKICH

IM. O. DOMINIKA KIESCHA

Projekt 2018/71

Projekt nr 2018/71 – Pomoc młodzieży i dzieciom w płaceniu szkoły i w zakupie przyborów szkolnych. Togo.

Nowy projekt

 

Drodzy Przyjaciele Misji. Tym razem zwracam się ponownie z tą samą prośbą do was co w ubiegłym roku To znaczy pomoc dzieciom w opłaceniu szkoły i przyborów szkolnych. Dużo dzieci otrzymało pomoc finansową, aby opłacić szkołę, kupić ubranka i przybory, ale nie wszystkim można było pomóc, ponieważ jest ich bardzo wiele. Dziś również proszę o przyznanie pomocy dla naszych dzieci, których jest tu wiele i z braku funduszy wiele nie chodzi do szkoły, zostawili naukę. Wysyłając zdjęcia do was z niektórych uroczystości sami zauważyliście, że jest tu wiele dzieci, rodziny są wielodzietne. I te dzieci borykają się często z wieloma problemami materialnymi.

Dzieci często są niedożywione, w domach nie ma prądu i aby się uczyć przychodzą często na misję, oczywiście odwiedzają nas i dzielą się z nami ze swoimi problemami, bo rodzice nie są zawsze wstanie im pomóc. Jak wszyscy wiemy, że ogólnie wszędzie w państwach Afrykańskich panuje bieda tak też jest i tutaj w Togo. I tak jak wszędzie, gdzie pracowałem na Parafii czy w Togo czy w Burkina Faso, to staraliśmy się wspierać dzieci czy młodzież. Dziś znowu proszę was o pomoc dla moich dzieci z Barokioski, szczególnie dla tych, które nie mają rodziców i nie mają znikąd pomocy. W rym roku pomoc finansowa była otrzymana od Was i przez Caritas Diecezjalny. Dzięki temu mogliśmy pomóc wielu uczniom w zapłaceniu szkoły, w zakupie przyborów czy ubranka. Dzieci i młodzież pracowała często w sobotę dbając o czystość na misji czy na mieście sprzątając i zbierając śmieci na drodze, których jest tu bardzo dużo. Po prostu uczymy ich czystości. Oczywiście w czasie wakacji również młodzież pomagała w pracach polowych dla ludzi starszych. Tak właśnie było w tym roku. Dlatego proszę o pozytywne załatwienie mojej prośby. Pokój i Dobro

 

Projekt zgłoszony przez O. Roberta Jurzystę, misjonarza pracującego na misji w Togo.

Kwota wnioskowana: 1.000,00 EUR

[dodane: 09-12-2018]