Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ MISJI FRANCISZKAŃSKICH

IM. O. DOMINIKA KIESCHA

Projekt 2018/72

Projekt nr 2018/72 – Zakup wyposażenia do czytelni i biblioteki. Togo.

Nowy projekt

 

Drodzy Przyjaciele Misji.

Parafia nasza powstała cztery lata temu, więc znaczy, że zaczynamy od początku we wspólnocie i też w parafii. Dzięki Wam udało nam się urządzić pokoje, gdzie bracia teraz mogą mieszkać i trochę odpocząć, aby nabrać sil do pracy. Piszę jednak o pomoc w urządzeniu biblioteki i czytelni, gdzie nasi uczniowie by mogli przyjść i skorzystać z potrzebnych książek, wypożyczyć czy na miejscu skorzystać z czytelni. Misja nasza posiada małą salę, z której po odnowieniu chcemy przekształcić właśnie na bibliotekę i czytelnię.

Dlaczego miejscowość Barkoissi jest w miarę wielką miejscowością - liczy około 15000 tysięcy mieszkańców? Jest tu dużo dzieci i młodzieży, która uczęszcza do szkoły. Szkół jest tu w miarę wiele. Kilka szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Liceum na Region i nie ma tu żadnej biblioteki, więc wspólnie z braćmi postanowiliśmy coś zrobić, aby pomóc młodzieży. Dlatego proszę was o pomoc i pozytywne załatwienie prośby. Pokój i Dobro

 

Projekt zgłoszony przez O. Roberta Jurzystę, misjonarza pracującego na misji w Togo.

Kwota wnioskowana: 2.060,00 EUR

[dodane: 09-12-2018]