Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ MISJI FRANCISZKAŃSKICH

IM. O. DOMINIKA KIESCHA

Projekt 2018/73

Projekt nr 2018/73 – Zakup 11 rowerów dla katechistów. Togo.

Nowy projekt

 

Drodzy Przyjaciele Misji.

Jak już pisałem wcześniej, że parafia nasza została utworzona 4 lala temu, jest więc młodą parafią, która na początku boryka się z wieloma problemami Po pierwsze sytuacja polityczna i ekonomiczna w kraju jest ciężka, wiele ludzi żyje w ubóstwie, więc Kościół lokalny potrzebuje jeszcze wiele pomocy jak - Misjonarzy czy pomocy finansowej. Widać jednak, że pomału ludzie zaczynają brać w opiekę Kościół lokalny i Misjonarzy. Ludzie zaczynają się angażować w różną pomoc Kościołowi (utrzymanie kapłanów, kościołów czy kaplic, przynoszą dary na misje jedzenie czy zadbanie o biednych w parafiach) Dobry więc to znak dla nas, że ludzie zaczynają sami dbać o swój Kościół. Mimo tego potrzebujemy jeszcze wiele pomocy od Was, dlatego dziś piszę jeszcze o jedną pomoc.

Pomoc w zakupie 11 rowerów dla Katechistów. W Parafii mamy 11 katechistów, którzy pracują, jako Wolontanusze Nie maja żadnej zapłaty od Parafii no, bo nie ma nawet z czego im zapłacić. Żyją z uprawy ziemi. Mieszkają we wioskach, gdzie są Kaplice, również muszą dotrzeć do innych wiosek z posługą. Są Oni wielką pomocą dla nas. Ucząc Katechezy podczas nieobecności Kapłana sprawują Liturgię Słowa w Niedzielę. Uczestniczą z nami w różnych spotkaniach czy formacjach, które organizujemy w różnych wioskach. Kiedy przyjechałem do parafii dostałem pomoc do zakupu rowerów dla Katechistów z Polski od MIVA Polska. Jednak przez ten czas rowery się zniszczyły. Stan dróg jest bardzo kiepski, są to drogi polne i dojazdy do wiosek ciężkie, szczególnie w porze deszczowej rowery się często psują. Staramy się pomagać w naprawach, ale teraz są tak zniszczone, że jest ciężko naprawić i postanowiliśmy, aby Was poprosić o pomoc w zakupie 11 rowerów dla Katechistów. Pokój i Dobro

 

Projekt zgłoszony przez O. Roberta Jurzystę, misjonarza pracującego na misji w Togo.

Kwota wnioskowana: 1.008,00 EUR

[dodane: 09-12-2018]