Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ MISJI FRANCISZKAŃSKICH

IM. O. DOMINIKA KIESCHA

PROJEKT 2018/74

Projekt nr 2018/74 – pomoc dla ubogiej szkoły w Malawi.

Nowy projekt

 

Szkoła podstawowa w Msambaimfa, w stacji Magwero jest jedną z wielu szkół podstawowych znajdujących się na terenie naszej parafii pod wezwaniem św. Benedykta w Dowa. Jest to tzw. szkoła sponsorowana przez Kościół katolicki, bo taki status nadali jej miejscowy wódz i rodzice, którzy te szkołę założyli, za pozwoleniem odpowiednich władz. Brakuje w tej szkole wszystkiego: mieszkań dla nauczycieli, odpowiedniej ilości klas, ławek, przyborów do pisania, a nawet nauczycieli. To jest jedna ze szkół, gdzie nauczyciele nie chcą pracować z powodu panujących w niej spartańskich warunków.

Część nauczycieli to tzw. wolontariusze, którzy ukończyli szkołę średnią. Z braku wykwalifikowanych nauczycieli są zatrudnieni przez miejscową społeczność, która tez zapewnia im małe wynagrodzenie. W takich warunkach dzieci z tej szkoły nigdy nie dostana się do dobrych szkół i nie będą miały szans rywalizować ze swoimi rówieśnikami z miasta. Z pomocą Stowarzyszenia Przyjaciół Misji Franciszkańskich i wszystkich, którzy ofiarują jakąś sumę na ten projekt, chciałbym kupić 30 ławek dla szkoły w Msambaimfa, a także zeszyty, długopisy, książki dla uczniów oraz kredę dla nauczycieli, której często brakuje. Wierzę, że ta pomoc zmobilizuje i uczniów, i nauczycieli do jeszcze lepszej pracy. I da im też nadzieję na lepszą przyszłość. Ławki będą kosztowały w miejscowej walucie 1,050,000 Kwacha = 1.400 Euro (jedna ławka – 35,000 Kwacha). Reszta pieniędzy będzie przeznaczona na zakup przyborów szkolnych, a także na transport (z Dowa do szkoły w Msambaimfa jest 25 km) oraz wydatki na Internet i znaczki. W imieniu dyrektora szkoły, nauczycieli, rodziców i uczniów proszę o pomoc w realizacji tego projektu.

Z wyrazami szacunku, O. Sebastian Unsner.

Kwota wnioskowana: 2.000,00 EUR