Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ MISJI FRANCISZKAŃSKICH

IM. O. DOMINIKA KIESCHA

PROJEKTY MISYJNE NA LATA 2020/2021

Trwa nabór i weryfikacja wniosków na lata 2020/2021.

Wzorem lat ubiegłych i w oparciu o cele wskazywane przez darczyńców, chcemy naszą pomocą finansową wesprzeć głównie projekty:

1. edukacyjne – dla szkół w Malawi, Togo i w Tarnopolu w Ukrainie w tym opłaty za szkołę, zakup podręczników i przyborów szkolnych, zakup wyposażenia klas, świetlic i bibliotek;

2. wspomagać działalność kuchni charytatywnej, gdzie od wielu już lat posiłek otrzymują ludzie biedni, niezaradni życiowo, wykluczeni na margines społeczeństwa;

3. wpierać działalność misjonarzy na rzecz rozwoju lokalnych wspólnot w tym również pomoc dla katechistów i pomoc w podstawowym utrzymaniu misjonarzy.

Zachęcamy również do włączenia się w akcję Kwiaty dla misji. Wielu z nas organizuje lub uczestniczy w różnych uroczystościach rodzinnych, chrzcinach, w I Komunii św., w jubileuszach czy towarzyszy nowożeńcom w czasie zawierania związku małżeńskiego. Zwykle dodatkiem do prezentu są kwiaty. Zachęcamy, by proponować gościom złożenie ofiary na rzecz misji franciszkańskich, zamiast zakupu kolejnego bukietu kwiatów. Zebrane w ten sposób środki będą duchowym kwiatem pomocy potrzebującym, którzy będą mieli fizyczny udział w naszej radości, bo otrzymają za to konkretną pomoc.