Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ MISJI FRANCISZKAŃSKICH

IM. O. DOMINIKA KIESCHA

PROJEKT 2020/76

Projekt 2020/76 - pomoc dla poszkodowanych w wyniku Covid 19. Togo.

Nowy projekt

Drodzy przyjaciele Misji.

Dawno nie dawałem znać o sobie i co słychać u nas. To wszystko sprawił Coronavirus. Też trochę się martwiłem o Was, czy wszystko jest ok, bo dawno nie miałem żadnej wiadomości, co u was.

A u nas na razie jest jeszcze ciężko. Jeszcze jesteśmy zablokowani. Wszystko jest pozamykane. Kościoły, kaplice, meczety, szkoły. Czekamy więc cierpliwie, aby zacząć naszą pracę. Co zrobić, Coronavirus dotarł i tutaj. Ludzie jednak jakoś inaczej to wszystko przeżywają.

Trochę ludzi zmarło, są zarażeni (300 ), tych się leczy w wielkich miastach, gdzie porobiono centra dla chorych. Tak podają statystyki, czy to Prawda? My staramy się uświadamiać ludzi i pomagamy jak możemy potrzebującym i tym najbiedniejszym. W zakupie żywności (bo w tym czasie panuje pora głodowa), lekarstw i środków dezynfekcyjnych. To wszystko kosztuje. W Afryce jest inny świat. Świat bogatych i biednych.

My również żyjemy w miarę, ponieważ przez 5 miesięcy kościoły są pozamykane. Nie ma tacy i innych dochodów. Dlatego zwracam się do Was o wszelką pomoc właśnie w tym ciężkim czasie dla nas wszystkich. O pomoc dla tych najbardziej potrzebujących, aby nie załamali się i mogli żyć jak inni.

Bogu niech będą dzięki za wszelką ofiarę. I Wam moi kochani dziękuję w imieniu Kościoła Misyjnego za wszelką pomoc. To tyle pozdrawiam.

Pokój i Dobro !

Błogosławię +

O. Robert

 

Kwota wnioskowanej pomocy 2.000,00 EUR