Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ MISJI FRANCISZKAŃSKICH

IM. O. DOMINIKA KIESCHA

PROJEKT 2020/78

Projekt 2020/78 - Zakup trzech motocykli dla naszych katechistów.

Nowy projekt

 

Drodzy Przyjaciele Misji Franciszkańskich.

Pracuję w parafii razem z wikarym, mamy do obsługi 24 stacje misyjne. Teren naszej parafii jest pagórkowato-górzysty i obejmuje 1000 km². Ogromną pomocą w katechizacji na tak dużym terenie są nasi katecheci. Niestety nie funkcjonuje tutaj transport publiczny, dlatego praca na tak dużym terenie jest dla nich dużym problemem.

W związku z tym zwracam się do Stowarzyszenia Przyjaciół Misji Franciszkańskich o dofinansowanie zakupu trzech motocykli dla naszych trzech katechistów. Posiadanie własnego środka transportu ułatwi dotarcie do odległych miejscowości należących do naszej parafii. Pozwoli tym samym więcej czasu poświecić ludziom na ewangelizację i edukację naszych parafian.

 

Wniosek przesłany przez O. Sebastiana Unsner, misjonarza z Malawi.

 

Kwota wnioskowanej pomocy 2.000,00 EUR