Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ MISJI FRANCISZKAŃSKICH

IM. O. DOMINIKA KIESCHA

PROJEKT 2020/79

Projekt 2020/79 - przekształcenie starego kościoła w dormitorium. Malawi.

Nowy projekt

 

Nasza parafia jest podzielona na 6 rejonów duszpasterskich. W każdym rejonie jest główna stacja misyjna, do której należy kilka innych sąsiadujących stacji. Stacja Bimphi jest jedną z takich głównych stacji, a należą do niej cztery inne stacje. Podczas wielkich uroczystości w ciągu roku, odprawiamy Msze św. w tych głównych stacjach, na które przychodzą także wierni z tych sąsiadujących stacji. W stacji Bimphi znajduje się stary kościół, którego nie używamy. Nieużywany niszczeje, a szkoda, bo ktoś go kiedyś zbudował, żeby służył wspólnocie wiernych. Chciałbym ten stary, nieużywany kościół zamienić na dormitorium, gdzie dzieci przygotowujące się do przyjęcia sakramentów mogłyby przenocować.

Do tej pory musza iść do parafii (10 - 15 km), ponieważ w Bimphi nie mamy dla nich miejsca na spanie. Aby zrealizować ten projekt potrzebuje Waszej pomocy. Parafianie ze stacji Bimphi są gotowi wypalić cegle, przynieść piasek i kamienie na budowę, a także żywić murarzy, którzy będą zamieniać kościół na sypialnie. Proszę o pomoc w wysokości €4000. Nie wiem czy to wystarczy, gdyż ceny zmieniają się bardzo szybko i trudno jest podąć konkretne liczby, które będą podobne do tych za dwa miesiące. 

Projekt zgłoszony przez O. Sebastiana Unsner, misjonarza z Malawi.

 

Kwota wnioskowanej pomocy - 4.000,00 EUR