Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ MISJI FRANCISZKAŃSKICH

IM. O. DOMINIKA KIESCHA

PROJEKT 2020/80

Projekt nr 2020/80 - Pomoc dla Kuchni Charytatywnej. Ukraina

Nowy projekt

Drodzy Przyjaciele Misji.

Co roku o tej porze nasza Kuchnia Charytatywna poszukuje sponsorów i ludzi dobrej woli, by zebrać środki na tradycyjne spotkanie wigilijne dla biednych i bezdomnych, którymi opiekujemy się już od wielu lat.

Ograniczenia związane z Coronavirusem uniemożliwią nam spotkanie w dotychczasowej formie ale szukamy rozwiązań, by wspomóc podopiecznych w tym trudnym czasie.

 

Nasza kuchnia charytatywna pomimo panującej pandemii Coronavirusa, nadal stara się pomagać „naszym” potrzebującym, chorym, starszym, bez środków do życia i bezdomnym. Na dzień dzisiejszy pomoc ta polega na dostarczaniu im 3 razy w tygodniu chleba oraz 1 na dwa tygodnie samego prowiantu jak: kasza, ryż, makarony, olej... Również raz w tygodniu dostarczamy potrzebującym środki higieniczne. Chorym potrzebującym kupujemy lekarstwa i środki opatrunkowe. Często zdarza się, że trzeba samotnym matkom pomóc w opłacie czesnego i światła.

 

Projekt zgłoszony przez Br. Waldemara Czarnockiego, misjonarza pracującego na misji w Ukrainie. Kwota wnioskowana: 1.000,00 EUR