Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ MISJI FRANCISZKAŃSKICH

IM. O. DOMINIKA KIESCHA

Podaruj nadzieję

1% podatku na rzecz Misji Franciszkańskich.

Stowarzyszenie Przyjaciół Misji Franciszkańskich im. O. Dominika Kiescha miedzy innymi dzięki środkom pozyskanym z 1% odpisu od podatku dochodowego pomaga Misjonarzom Franciszkańskim w realizacji projektów misyjnych. Dzięki Państwa, ofiarności mogliśmy między innymi kupić sprzęt medyczny, żywność, podręczniki i przybory szkolne, komputery. Pomogliśmy wyposażyć świetlice i szkoły. Dofinansowaliśmy wypoczynek dzieci, budowę domów socjalnych, remont świetlic, kaplic, budowę studni. Dofinansowaliśmy zakup środków transportu. Bez Państwa serca i pomocy, pewnie wiele z tych działań nigdy by nie zaistniało. Z całego serca za wszystko dziękujemy i prosimy o dalsze wsparcie działań naszego Stowarzyszenia.

 

Do 30 kwietnia trwa czas rozliczeń podatkowych z Urzędami Skarbowymi. Każdy z nas ma możliwość przekazania 1% odpisu od podatku dochodowego za rok 2019 na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego.

Aby przekazać 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia wystarczy w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT) w rubryce: „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego Organizacji Pożytku Publicznego (OPP)” wpisać numer KRS Stowarzyszenia: 0000286552 oraz wpisać kwotę nie więcej niż 1% podatku.

Prosimy również o zaznaczenie pola „wyrażam zgodę”. Dzięki temu US będzie mógł wskazać nam osobę, która przekazała swój 1% naszej organizacji. Osoby, które przekazując nam 1% zechcą udostępnić swoje dane adresowe, dwa razy w ciągu roku otrzymają Biuletyn Informacyjny, zawierający informacje dotyczące misji i działań podejmowanych przez nasze Stowarzyszenie. Brak takiej zgody uniemożliwia kontakt z Państwem, ponieważ przekazana wpłata jest anonimowa – nie znamy darczyńcy.

Jest możliwe rozliczenie podatku online, za pomocą programu e-PITY i 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia,

ponieważ w programie jest już wpisany nasz nr KRS 0000286552.

Często spotykamy się z opiniami, że nie warto przekazywać organizacjom OPP odpisu 1%, bo to nie są wielkie pieniądze. W rzeczywistości każdy grosz jest ważny, bo z tych „groszy” zbierają się kwoty, które pozwalają realizować kolejne projekty. Każdy przekazany grosz niesie nadzieję, że uda się zrealizować kolejne dobre dzieło na rzecz misji.

Tylko 1% a tyle nadziei.

Podaruj 1% - podaruj nadzieję.

[aktualizacja: 06-01-2020]