Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ MISJI FRANCISZKAŃSKICH

IM. O. DOMINIKA KIESCHA

Ofiary i Darowizny

Działania Stowarzyszenia można wspomóc wpłacając dowolną kwotę na konto Stowarzyszenia. (przekaz pocztowy, przelew bankowy, stale zlecenie)

 

Chcesz skorzystać z odliczenia podatkowego? Przekaż NGO darowiznę.

Przypominamy, że warto przekazać darowiznę swojej ulubionej organizacji pozarządowej, a potem skorzystać z ulgi przy rozliczaniu się z urzędem skarbowym. Darowizny możemy przekazywać cały rok – w każdej chwili! To nasze pieniądze i nasza decyzja.

Dlaczego przypominamy o darowiznach właśnie teraz? Ma to związek z zasadami dokonywania odliczeń w PIT. Żeby w najbliższym okresie rozliczeniowym (który zakończy się w kwietniu 2020 r.) skorzystać z odliczenia, darowiznę musimy przekazać do końca roku. Został miesiąc!

Do końca kwietnia 2020 r. będziemy rozliczać się z urzędem skarbowym - będą to rozliczenia za rok 2019. Żeby przy tych rozliczeniach móc skorzystać z ulgi, trzeba zrobić darowiznę w roku, za który się rozliczamy. Ale ważny jest nie tylko czas przekazania darowizny. Ważny jest również sposób - jak to robimy.

Darowizna to pieniądze z twojej kieszeni, które darowujesz stowarzyszeniu.

Uwaga! Darowizna to nie to samo co 1%!

JAK? gotówka lub przelew na konto

Uwaga! Możesz odliczyć tylko darowiznę przekazaną na konto bankowe organizacji.

Konto Stowarzyszenia: IBAN: PL 98 1090 2239 0000 0001 0756 1761

BIC/ SWIFT: WBKPPLPP

Darowizny i wpłaty zagraniczne (należy podać nr IBAN i Swift Stowarzyszenia)

KOMU? organizacja pozarządowa zarejestrowana w KRS.

Od 20 sierpnia 2007 r. Stowarzyszenie posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Oznacza to m.in., że każda osoba fizyczna (podatnik PIT) oraz prawna (podatnik CIT) może przekazać na Stowarzyszenie darowiznę i odliczyć ją od podatku.

NA CO? na cele statutowe Stowarzyszenia mieszczące się w sferach pożytku publicznego.

CO W TYTULE PRZELEWU? "Darowizna na cel, na który chce się przeznaczyć darowiznę, w ramach prowadzonej działalności statutowej Stowarzyszenia." lub: "Darowizna na cele statutowe."

Odlicz darowiznę w swoim PIT! Do 6% od twojego dochodu. Zachowaj potwierdzenie przelewu darowizny.

Uwaga! Osoba prawna może odliczyć darowiznę w swoim CIT (do 10% od swojego dochodu).

Podstawa prawna: art. 18, ust. 1, punkt 1 Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych z dn. 15.02.1992 r. z późniejszymi zmianami.

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Misji Franciszkańskich im. O. Dominika Kiescha

ul. Klasztorna 6

47-154 Góra św. Anny

Konto bankowe: Bank Zachodni WBK S.A. O/Strzelce Opolskie

nr rachunku: 98 1090 2239 0000 0001 0756 1761

tytułem: wpłata na działalność statutową stowarzyszenia lub wspierając konkretne dzieło, wskazać numer projektu, którego wpłata ma dotyczyć

 

wpłaty zagraniczne(nr IBAN i Swift Stowarzyszenia):

IBAN: PL 98 1090 2239 0000 0001 0756 1761

Darowizny zagraniczne BIC/ Swift: WBKPPLPP

 

Dziękujemy za każdą darowiznę i pomoc naszemu Stowarzyszeniu. Szczególnie jesteśmy wdzięczni tym, którzy zdecydowali się systematycznie pomagać Stowarzyszeniu. Każda nawet najmniejsza wpłata jest dla nas ważna, bowiem pozwala nam realizować kolejne projekty, a w ten sposób pomagać misjom.

 

 


PRZEKAZ POCZTOWY - KLIKNIJ TUTAJ

PRZELEW BANKOWY - KLIKNIJ TUTAJ